Online Doktorum

Ziraat Sigorta’dan Görüntülü Online Doktorum Hizmeti

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sahiplerine 7/24 Canlı ve Görüntülü Sağlık Hizmeti

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığımızın “Evde Kal” çağrısı kapsamında siz değerli sigortalılarımızın bu süreçte ihtiyaç duyacağı hizmetlere destek olabilmek için çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz.

Sağlığınızın en değerli varlığınız olduğu bilinciyle “Online Doktorum” uygulaması ile her zaman ve her yerde hizmetindeyiz.

Zorunlu olmadıkça hastaneye ve sağlık kuruluşlarına gidilmemesi tavsiye edilen bu dönemde sizin ve ailenizin sağlığı ile ilgili endişelendiğiniz tıbbi konularda 7/24 görüntülü hizmet alabileceğiniz danışman doktorlarımızın yanı sıra hafta için 09:00 - 24:00 saatleri arasında diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmeti alabileceğiniz “Online Doktorum” ile yanınızdayız.

Online Doktorum’dan Nasıl Yararlanırım?

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesine sahip sigortalılarımız “Online Doktorum” uygulaması kapsamında aşağıda bilgisi verilen branşlarda yılda 12 defaya kadar ücretsiz olarak Online Doktorum hizmetini kullanabilecektir.

 • Online Tıbbi Danışmanlık,
 • Online Psikolojik Danışmanlık,
 • Online Diyetisyen

“Online Doktorum” hizmeti ile ihtiyaç duyduğunuz her an sağlık danışmanlığı veren doktorlarımızla ihtiyacınız olan branşlardaki doktorla görüntülü görüşebilir, sorularınıza ilişkin bilgi alabilirsiniz. Bu hizmet ile size prosedürler ve yasal çerçeveler doğrultusunda tıbbi danışmanlık ve bilgilendirme yapılmaktadır. Resmi bir muayene niteliği taşımadığından, reçete yazılması, ilaç ismi belirtilmesi ve önerilmesi yapılmamaktadır. Online Doktorum ile yapacağınız işlem ve görüşmeler kayıt altına alınmakta olup, görüşme sırasında paylaşacağınız kişisel verileriniz taleplerinizi yerine getirmek için işlenebilecektir. Görüşme öncesinde size yardımcı olması adına varsa tıbbi bilgilerinizi yanınızda bulundurmanızı önerir, sağlıklı günler dileriz.

*Online Doktorum görüşmesine başlamak için tıklayınız.


Sıkça Sorulan Sorular

Online Doktorum görüşmesinin avantajları nelerdir?

 • Doğru doktor, diyetisyen ve psikoloğu istediğiniz anda bulmak ve randevu almak çok zor olabilir. Online Doktorum üyesi uzmanlarla görüşmenizle doğru bilgiye hemen ulaşırsınız.
 • Online Doktorum'a her yerden ulaşabilirsiniz: Evden, İşten, Tatilden, Yurtdışından.
 • Tıbbi sonuçlarınızı uzmanlarımıza canlı bağlantıyla ev ve işyerinizden yorumlatabilirsiniz.
 • Ev ve işyerinizin konforunda, diğer hasta kişilerle temas etmezsiniz.
 • Trafikte harcayacağınız zaman size kalır, otopark stresine girmezsiniz.

Online Doktorum görüşmesini ne zaman kullanmalıyım?

 • Hastaneye gitmenize gerek olup olmadığına karar veremiyorsanız,
 • Acil olmayan sebeplerle hastaneye gitmeyi düşündüğünüz her an,
 • Laboratuvar testlerinizin sonuçlarını doktorlara analiz ettirmek istediğinizde,
 • Sağlık sorunlarınız hakkında uzman doktorlardan görüş almak istediğinizde,
 • Evinizden uzakta, iş gezisi ya da tatilde sağlık problemleri yaşıyorsanız,
 • Doktora gitmeyi aklınızdan geçiriyor ama yoğun temponuzda zaman bulamıyorsanız,

Uzmanlardan nasıl randevu alabilirim?

Online Doktorum’a üye olarak ilk adımı atarsınız. İkinci adım size en uygun doktoru seçmektir. Seçtiğiniz doktorun ajandasında ki uygun saate saniyeler içinde randevu yapabilirsiniz. Randevu almak işte bu kadar kolay.

Psikolojik danışmanlık ve diyetisyen hizmetlerinden online yararlanabilir miyim?

Online Doktorum ile size en uygun ortamda, koltuğunuza uzanır, seçtiğiniz psikolog ile görüşür ve sorunlarınızı çözersiniz. Ruhsal sağlığınız ve kişisel gelişiminiz için bugün yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Online Doktorum’da psikoloğunuz tarafından size özel psikolojik danışmanlık hizmeti verilir. Davranış bozuklukları, yeme bozukluğu, stresle baş etme, sigarayı bırakma, çocuklarda psikolojik rahatsızlıklar, çiftler arası iletişim bozuklukları, aile içi geçimsizlik gibi birçok konuda psikoloğunuzla görüşerek daha sağlıklı, daha mutlu, daha huzurlu ve üretken olursunuz.

Online Doktorum üzerinden diyetisyeniniz ile hemen görüşmeye başlayarak, sosyal izolasyonun tercih edildiği bu günleri, sağlıklı beslenme, kilo kaybı, yeme bozuklukları gibi ertelediğimiz konular için fırsata çevirebilirsiniz.

Bu sistem güvenli mi?

Online Doktorum sitesinde yer alan SSL sertifikası sayesinde site içerisindeki yapılan tüm veri alışverişleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Site üzerinden yapılan tüm görüşmeler ve yazışmalar hem güvenlik için hem de daha sonrasında tekrar yararlanabilmeniz için sistemimizde saklanmaktadır. Ayrıca sistemimizin her gün yedeği alınıyor olup herhangi bir veri kaybı yaşanmaması için tüm önlemler alınmıştır. Sitemizde yapılan her türlü işlem için güvenliğin sağlandığından emin olabilirsiniz.

Online Doktorum üzerinden görüşme yapabilmek için nelere ihtiyacım var?

Eğer bilgisayardan görüşmek istiyorsanız sadece internete bağlı olmanız ve kendi görüntünüzü doktora aktarmak istiyorsanız bir web kamerasına sahip olmanız görüşme için yeterlidir. Ayrıca bilgisayarda görüşmeleri yaparken sıkıntı olmaması için tercihen Google Chrome, yoksa Mozilla FireFox browser uygulamaları üzerinden görüşme yapmanız önerilir.

Yurtdışındayken rahatsızlandım, Online Doktorum bana yardımcı olabilir mi?

Online Doktorum kuruluş amacı size 7/24 mekan farkı gözetmeksizin dünyanın neresinde olursanız olun tıbbi konularda yardım etmektir. Internet ve 3G-4G bağlantısı olan her yer bizim muayenehanemizdir.

Hangi durumlar Online Doktorum görüşmesine uygun değildir?

Online doktorum görüşmesi acil durumlar için uygun değildir. Hayati tehlike yaratan tıbbi durumlarda derhal 112 acil ambulans hizmetlerini aramalısınız.